Phoenixknight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Phoenixknight

Un forum rpg pentru toate varstele!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Trandafirii albi[only soubi si noko ....*pun accent pe ONLY* ]

In jos 
AutorMesaj
Noko
cetatean-incepator
Noko


feminin
Numarul mesajelor : 671
Varsta : 27
Localizare : Nicaieri si oriunde
Data de inscriere : 15/03/2009

Trandafirii albi[only soubi si noko ....*pun accent pe ONLY* ] Empty
MesajSubiect: Trandafirii albi[only soubi si noko ....*pun accent pe ONLY* ]   Trandafirii albi[only soubi si noko ....*pun accent pe ONLY* ] EmptyMar Mar 17, 2009 4:55 pm

Ma plimbam prin uriasa gradina cu trandafiri albi..Am luat cu grija unul ,mirosindu-l.Culoarea sa alba ca zapada iernii , ca Raiul ,imi trezi o oarecare fascinatie.Tulpina sa lunga si subtire ca degetele unei domnisoare rafinate , si faptul ca era atat de impunator si totusi atat de delicat desi era inarmat cu spini ce te puteau otravi cu durere.
Simteam cum parca tineam in palme un erou de legenda si chiar asta faceam si corpul si gandurile imi erau absorbite de culoarea si mirosul sau imbatator.
Era perfect: deloc insangerat ,nici galben sau portocaliu ori albastru .Deloc dur dar nici firav .O combinatie de putere si delicatete ce, de-a lungul timpului a fost ca un izvor de inspiratie pentru poet si a tinut locul celor mai multe cuvinte imposibile de spus .
In cele din urma mi-am ridicat privirea catre cer strangand in mana stradafirul ce , nemilos ma otravi cu durere insa ranile mi se vindecara brusc lasand sange pe cateva petale albe ce au mai ramas in mana mea care ,acum semanau cu aripile unui inger cazut.
Sus In jos
 
Trandafirii albi[only soubi si noko ....*pun accent pe ONLY* ]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Heeyyaa!!Soubi is here now ^.^
» Noko's album
» Soubi's place
» Room with no.15 [Noko room]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Phoenixknight :: Epoca feudala :: Castelul si imprejurimile lui :: Gradini-
Mergi direct la: